جدید ترین اخبار

جنگل زیبای ارسباران

جنگل ارسباران یا «قره داغ» یک ناحیه کوهستانی و جنگلی در دل طبیعت بکر و دست نخورده در شمال استان آذربایجان شرقی و جنوب رودخانه ارس با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار میباشد.

این ناحیه سرزمین پهناوری است که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشکین شهر و مغان و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است و شهرستان اهر را در بر می‌گیرد.
بدون شک جنگل ارسباران از مکانهای دیدنی و تفریحی آذربایجان شرقی و همچنین ایران است.

8

در بیشتر نقاط غربی و شمالی در اطراف دهات وایقان، وینق، آئینه‌لو، حسن‌آباد و دیزمار جنگل‌های کم‌نظیری وجود دارد که به جنگل ارسبارانی مشهور می‌باشد.
یکی از تفرجگاه های ارسباران، روستای آینالی یا آینالو می باشد که در میان منطقه جنگلی ارسباران واقع شده است…

نام های جنگل ارس باران
این جنگل در دوران مختلف از وجود خود، دارای نام های زیادی بوده که مشهور ترین آن ها ارسبار، قره داغ یا قراچه داغ و آرازیار بوده است.

ویژگی های جنگل ارسباران
دیدنی های این جنگل وجود کوه های بزرگ و مقاوم و درختانی زیبا و لطیف و سر سبز است که سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند. البته توجه نمایید که این جنگل ها مکان زندگی حیوانات وحشی نظیر خرس قهوه ای، خوک وحشی و روباه و شغال و گرگ و … است.
در این پهنه وسیع پرندگان زیبایی نظیر، شاهین، عقاب، کلاغ نوک قرمز، جی جاق و کبک و … نیز زندگی می کنند. پوشش گیاهی متنوع هم در این مکان موجب شده که جنگل بسیار زیبایی باشد.

4

هر چند با وجود روستاهای فراوان در ارسباران و گذر جاده از میان این منطقه، باز هم طبیعت بکر و زیبا را می توان دید…

در این منطقه هر چه از کلیبر به سمت رود ارس نزدیک می شویم ارتفاع ما از سطح دریا کمتر می شود و هوا گرمتر و شرجی تر می شود…

این جنگل که در دامنه کوه ها به هم کشیده شده بسیار بکر و زیباست و محیط تقریبا مه آلود آن اوقات زیبایی را برای شما فراهم می کند.

9

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.