جدید ترین اخبار

آبشار سجیران

آبشار سجیران – دیو رود رودسر در بیست کیلومتری جنوب رحیم آباد یکی از جلوه های ویژه طبیعت این منطقه است که از به هم پیوستن چشمه های زلال و متعدد آن به وجود آمده است این آبشار در دامنه های غربی کوه سماسوس قرار گرفته و مسیر دسترسی به آن از کلاچای و رحیم آباد، مابین رودسر و رامسر می گذرد.

-سجیران-1389550253

طبیعت دلپذیر رودسر در حقیقت مجموعه ای از شاهکارها و جلوه‌های بدیع و زیبا است که از آمیزش طبیعت ساحلی خزر با کوهستان‌های جنگلی و سرسبز، مراتع پرگل و رودخانه‌های متعدد به وجود آمده است و سجیران یکی از آنهاست سجیران، روستایی از توابع دهستان اشکورسفلی بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر است و در استان گیلان واقع شده است. این آبشار و ۳ آبشار در منطقه نمونه ملی گردشگری سجیران زیاز قرار دارند. ارتفاع آبشار سجیران به بیش از ۶۰ متر می رسد.

sajiran-1389550253

علاوه بر آبشار سجیران، پل رود که مهمترین عامل آبادانی این منطقه و روستاهای مجاور است، از دیدنی های این منطقه است. این رودخانه از چشمه سارهای دامنه شمالی کوه های خشه چال، لارگ و سراش و دامنه های جنوبی کوه های تنوره کش و پیلارتبار در شصت و پنج کیلومتری جنوب شرقی رودسر سرچشمه می گیرد. این رودخانه پس از طی کردن مسیری پرپیچ و خم و پرشیب از سجیران گذشته و وارد دشت ساحلی شده و پس از ساختن دلتایی وسیع به دریای خزر می پیوندد. همچنین در سی کیلومتری جنوب غرب رودسر جاده ای بسیار زیبا پس از گذشتن از کومله، اتاق ور و سطل سر به روستای خرما منتهی می شود که در اطراف این روستا نیز آبشارهای بسیار زیبا و بکری یافت می شود.

sajiran

چشمه آب معدنی سجیران در منطقه اشکورعلیا در بالادست روستا های نیلو، جیرکل، سجیران (در قسمت شمال شرقی) قرار دارد، گفته می شود این آب معدنی در درمان سنگ کلیه موثر است، حتی مبتلایان به سنگ کلیه آب چشمه را در بطری ریخته و به محل سکونت خود می برند، البته براساس نظر کارشناسان بدیهی است که با از بین رفتن گاز و فعل و انفعالاتی که انجام می شود آب، برخی از خواص درمانی خود را از دست می دهد و بهتر است با حضور در منطقه از فواید آب این چشمه بهره مند شد.
آب چشمه سجیران بسیار گواراست به طوری که برخی از افراد در مدت ۱۵ دقیقه سه لیتر از آن را به آسانی می نوشند، آب این چشمه جرم و رسوب را به راحتی و در مدتی کم حل می کند، درآزمایش های به عمل آمده آب این چشمه برخی از انواع سنگ کلیه را در مدتی کمتر از یک شبانه روز کاملا در خود حل کرده است.
می گویند استحمام با آب چشمه سجیران در درمان بیماریهای پوستی بخصوص قارچ انگشتان و سایر نقاط بدن تاثیر زیادی دارد، به طوری که پس از یکی دو بار استفاده از آب این چشمه، این بیماری بهبود یافته و پوست به حالت عادی بر می گردد.

 

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.