جدید ترین اخبار

طبیعت املش

املش یکی از شهرستان‌های شرقی گیلان است که دارای مناظر زیبایی بوده و بیشترین سطح زیرکشت چای را در استان دارد. مناطق ییلاقی این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در بن‌بست، بکر و دست نخورده به جا مانده و بازدیدکنندگان خود را به یاد مناظر طبیعی اروپا می‌اندازد. اگر باور ندارید، ببینید و لذت ببرید.

amlash

این شهرستان در ۱۰ کیلومتری جنوب جاده رودسر ـ لنگرود است که از شمال به لنگرود، لاهیجان و آستانه اشرفیه، از شرق به رودسر، از جنوب به رودبار، از غرب به سیاهکل و از شمال غرب به رشت محدود می‌شود. مناظر زیبای این شهرستان شامل رودخانه، جنگل و ‌دسترسی به سواحل دریای مازندران می‌شود

amlash1

مجاورت شهر املش با رودخانه راکد شلمانرود باعث شد تا در گذشته مردم املش عمدتا در بخش کشاورزی و دامپروری فعالیت کنند و آثار کشاورزی بدست آمده در این منطقه نشان می دهد که فعالیت‌های کشاورزی در ۱۵۰۰ سال قبل در املش رواج داشته است.

اگر به املش رفتید، حتما از محصولات عمده کشاورزی این شهر یعنی  برنج، چای، گندم، فندق، مرکبات، گیاهان دارویی، فرآورده‌های دامی و عسل و ابریشم استفاده کنید و با خود سوغات بیاورید. املش سه شنبه بازاری دارد و در این روز مردم کالاهای خود را برای خرید و فروش به خیابان اصلی شهر می آورند. طوری برنامه ریزی کنید که در سفر به املش حتما این سه شنبه بازار را ببینید.

bazar-amlash

 

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.